madama
strzalka
lk

Łukasz
Konieczny

bas

Artysta urodzony w Łodzi; absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich takich pedagogów i śpiewaków jak: Prof. Christian Elßner, Deborah Polaski, David Syrus, Jane Henschel, Linda Watson, Franz Grundheber. Kursy aktorskie w Międzynarodowej Szkole Filmowej „IFS“ w Kolonii uzupełniły przygotowanie sceniczne śpiewaka.

W latach 2011-2019 był solistą Opery Reńskiej w Düsseldorfie. W swoim repertuarze ma ponad 50 ról operowych, m.in. w operach Mozarta – Bartolo (Wesele Figara) i Masetto (Don Giovanni), Offenbacha – Crespel (Opowieści Hoffmanna), Beethovena – Rocco (Fidelio), Verdiego – Sparafucile (Rigoletto), Banco (Macbeth), Wagnera – Fafner (Złoto Renu) i Hunding (Walkiria) czy Martinů – Minotaurus (Ariadne). Występuje również systematycznie z repertuarem koncertowym. Zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Stambule w 2010 r.

Łukasz Konieczny odniósł znaczący sukces w roli Polifema w scenicznym prawykonaniu opery Acis i Galatea Händla podczas Międzynarodowego Festiwalu Händlowskiego w Halle w 2013 roku. Ważnym w karierze śpiewaka wydarzeniem było również wykonanie partii basowej w Les Noces Strawińskiego podczas międzynarodowego festiwalu fortepianowego Klavierfestival Ruhr 2013 oraz partii basowej w Polskim Requiem Krzysztofa Pendereckiego podczas Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie 2014. W roku 2015 artysta zadebiutował z dużym sukcesem w roli Rocca w operze Fidelio Beethovena w Mainfranken-Theater w Würzburgu. W Polsce wystąpił m. in. w roli Dr Behrensa w prawykonaniu opery Czarodziejska Góra Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry na zamówienie Festiwalu Malta 2015 w Poznaniu. Opera pokazana była także w ramach festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie oraz podczas festiwalu Warszawska Jesień 2016. W 2017 roku Łukasz Konieczny zadebiutował na deskach Bawarskiej Opery Narodowej w Monachium (Bayerische Staatsoper München) jako Barone Douphol w operze Traviata Verdiego w obsadzie razem z m.in. Plácido Domingo i Dianą Damrau. Występował również jako Sparafucile w operze Rigoletto Verdiego w Operze Narodowej w Hamburgu. W Théâtre du Capitole w Tuluzie śpiewał w Requiem Mozarta. Na scenie drezdeńskiej Semperoper artystę można było zobaczyć w sezonie 2017/18 – występował w roli Crespela w Opowieści Hoffmanna Offenbacha oraz jako Lodovico w Otellu Verdiego. W tym samym sezonie Łukasz Konieczny występował gościnnie w Dubaju razem z Operą Narodową – śpiewał partię Faraona w Aidzie Verdiego.

Organizatorzy

Partnerzy

Organizatorzy

studio-logo
plac-logo

Patroni
honorowi

Partnerzy

Partnerzy

warszawa
LOGO-ambasciata-varsavia 3
logoAmb-Pologne_3
japonia

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

orange_logo 2
instytut
Untitled 2
palac
sin-logo
filharmonia
big
cor
Bitmap
pwm_2

Partnerzy medialni

Partnerzy medialni

Partnerzy medialni

TOK
onet
Newsweek
Polska_times
Naszemiasto

Współpraca redakcyjna

Partnerzy

Partnerzy

classics
vogue2
Maestro
Gazetta
viva
Uroda 60