madama
strzalka
Group 19

Marta 
Brzezińska

sopran

Polska sopranistka urodzona w Zamościu. Na scenie zadebiutowała partią Phillippe w operze Diabły z Loudun Krzysztofa Pendereckiego w Operze Krakowskiej w 2009 roku pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Straszyńskiego. Rok później wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, wykonując dzieła J. S. Bacha pod batutą Andrew Parrotta. W latach 2011-2015 była solistką Opery Wrocławskiej, w której debiutowała partią Donny Anny w słynnym spektaklu Don Giovanni Mozarta w reżyserii Mariusza Trelińskiego pod batutą Bassema Akiki. Oprócz tego na dolnośląskiej scenie wykonywała wiele partii Verdiowskich: Gilda (Rigoletto), Nanetta (Falstaff), Oskar (Bal Maskowy), a także: Blumenmädchen I (Parsifal Wagnera), Ksenię (Borys Godunow Musorgskiego) i Falke (Frau ohne Schatten R. Straussa). 

W marcu 2014 roku otrzymała świetne recenzje, śpiewając tytułową rolę w premierowym spektaklu Łucji z Lammermoor Donizettiego. W tym samym roku kreowała partię Gildy na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Regensburgu (Niemcy). W 2015 roku zaczęła współpracę  z Operą Podlaską w Białymstoku, gdzie brała udział w premierze opery Carmen Bizeta w partii Frasquity pod batutą Michała Klauzy. W grudniu 2017 roku wystąpiła na VIII Międzynarodowym Festiwalu Bożonarodzeniowym w Bolshoi Opera w Mińsku (Białoruś), wykonując Frasquitę w Carmen

W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej–Stańczyk i adt Ewy Biegas. Oprócz tego swój warsztat doskonaliła w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Ingrid Kremling-Domańskiej, oraz na licznych kursach wokalnych u prof. Heleny Łazarskiej (Salzburg, Klagenfurt-Viktring, Bückeburg, Kraków). W 2007 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od 2009 pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie na stanowisku adiunkta.
Od roku współpracuje z Ilko Nachiev z Wiednia, który czuwa nad dalszym rozwojem solistki i ukierunkowuje ją w stronę sopranu lirycznego.

Marta Brzezińska współpracowała z takimi dyrygentami jak: Andrew Parrott, Andrzej Straszyński, Tadeusz Kozłowski, Michał Dobrzyński, Didier Talpain, Michał Klauza, Ewa Michnik, Tomasz Tokarczyk, Paweł Kotla, Maciej Figas, Bassem Akiki.

Organizatorzy

Partnerzy

Organizatorzy

studio-logo
plac-logo

Patroni
honorowi

Partnerzy

Partnerzy

warszawa
LOGO-ambasciata-varsavia 3
logoAmb-Pologne_3
japonia

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

orange_logo 2
instytut
Untitled 2
palac
sin-logo
filharmonia
big
cor
Bitmap
pwm_2

Partnerzy medialni

Partnerzy medialni

Partnerzy medialni

TOK
onet
Newsweek
Polska_times
Naszemiasto

Współpraca redakcyjna

Partnerzy

Partnerzy

classics
vogue2
Maestro
Gazetta
viva
Uroda 60